Dopřávali jste si spoustu sladkostí a teď nevíte jak zhubnout? Začněte pravidelným pohybem

  20.04.2017, 16:40 -

Vánoční svátky jsou pryč a jediné co vám je možná trochu připomíná kromě dárků jsou právě kila navíc. Kila, která nikdo nechtěl a přesto se jim neubránil. Velké množství sladkostí, alkohol a další neřesti k tomu málo pohybu a tuky se nám vesele hromadí. Tuky se nám hromadí na těch nejhorších místech – pro muže i ženy je noční můrou uložený tuk na břiše.


Čím začít?

Rozhodně je dobré začít pohybem. Pokud nejste zvyklí na pravidelný pohyb, měli byste se nad tím zamyslet. Protože i když jste zrovna nepřibrali deset kilo a máte sedavou práci, vaše tělo určitě ocení nějaký ten zdravý pohyb.

Díky tomu, že jste si dopřávali dobrůtky a zároveň se moc nehýbali váš organismus nestíhal to kvantum jídla zpracovávat. Samozřejmě jsou tuky důležité pro náš organismus, ale pokud jich je velké množství spíše nám uškodí.

Jejich nadměrná konzumace vede k rozvoji obezity nebo srdečních onemocnění. Když tomu předejdete, následně ušetříte i nemalé peníze za léky.


Pročistěte své tělo

Dopřejte vašemu organismu potraviny, které ho pročistí. Po tom velkém množství dobrot si to jistě zaslouží.

Nejlepší je do jídelníčku zařadit různé druhy zeleniny, luštěnin či ovoce. Připomenete si, že uvařená jídla z těchto ingrediencí jsou nejen chutná, ale také vám pročistí střeva a chuť na jazyku – naše chuťové buňky jsou během svátků pěkně rozmlsané a je už na čase s tím něco udělat.

Mezi ostatní potraviny do jídelníčku zařaďte i dostatek vlákniny – můžete využít variantu doplňků výživy nebo ji konzumovat v podobě semínek (chia semínka, lněná, konopná a další), ovoce, zeleniny či ořechů.


Pořád si připadáte jako chodící zombie?

Taky se ráno musíte hodně přemlouvat abyste vůbec vylezli z postele? Pokud ano, musíte pár věcí změnit aby tomu bylo naopak.

Nový rok chce přeci každý začít lépe než ten předchozí a ne zůstat někde v pozadí a jen tak mrhat talentem a drahým časem.

Mezi věci které musíme změnit patří strava, čas kdy jdeme spát, dostatek odpočinku a pohybu. Většina z nás nemá energii ani na to se změnou začít, proto je dobré se něčím pořádně nastartovat a potom už to půjde samo. Běžte ven na čerstvý vzduch, uvařte si něco dobrého (zdravějšího!) a udělejte si něčím radost. To vás na chvíli nabudí k tomu něco dělat.

Pro to abyste měli více energie vyzkoušejte doplňky stravy pro energizaci organismu – například s obsahem taurinu, kofeinu či různé kombinace účinných látek (doplňky obsahující L-Karnitin, L-Arginin, glycin, vitamin B6 či ženšen).


Jaký bude výsledek?

Ovšem to už záleží pouze na vás, tedy pokud na vás nedohlíží osobní trenér. Pak už vás hlídá jen vaše svědomí.

Když se do toho zakousnete, sami po nějakém čase uvidíte pozitivní výsledky – ošklivé špíčky z břicha a dalších partií budou mizet! A to je přeci to co chcete. Radost z dobrého jídla, pohybu a kila která půjdou dolů vás bude motivovat udělat pro sebe ještě něco víc.

Krásně vypracované tělo je k nezaplacení, ale navíc na tom budete lépe i psychicky – zbavíte se špatných nálad, stresů i depresí. A zase na tom ve výsledku ušetříte – nebudete muset platit odporníkům za různé terapie či jinou pomoc.

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama