Kotvičník zemní - růst svalů se zelenou viagrou

  26.05.2017, 10:00 -
Kotvičník zemní – bylina která si v poslední době více a více získává jméno legendy ve sportovní výživě. Díky mnoha ozkoušeným účinkům na růst svalstva který je opravdu viditelný a také ve zrychlování produkce mužského hormonu testosteronu si své dobré jméno nejen mezi mnoha sportovci a kulturisty vydobyla právem. Je to ale opravdu tak jak se všude píše a pomáhá kotvičník s tím co slibuje?

Nakupte kvalitní kotvičník zemní
skladem již od 399 Kč


Účinky Kotvičníku

Výrobky a doplňky s obsahem kotvičníku (častěji pod názvem Tribulus Terrestris) napřímo podporují růst hormonu testosteronu, který v těle muže dokáže dělat zázraky. Testosteron nejen, že pomáhá kvalitnějšímu a rychlejšímu růstu svalů ale také působí blahodárně na jejich regeneraci a tím zrychluje jejich růst. Díky účinkům testosteronu tak následně dochází i k narovnávání poměrů mezi svaly a tuky a tím k účinnému rýsování postavy. Kotvičník zemní ale není účinný jen na muže a i pro ženské uživatelky má velký účinek a to na produkci ženských pohlavních hormonů – estrogenů. Díky zvýšení produkce těchto hormonů lze předcházet mnoha problémům a není tak žádným tajemstvím, že je tribulus v tomto případě užíván zvláště v období menopauzy (přechodu) při kterém pomáhá snižovat jeho dopady na celé ženské tělo a účinkuje i pro snížení nepříjemných vlastností a dopadů tohoto období u žen.

Kotvičník zemní je přípravkem, který je užíván a doporučován i lékaři při léčbě mnoha nemocí mezi které patří ateroskleróza či vysoký krevní tlak. Kotvičník také často pomáhá při snižování hladiny minerálu sodíku v krvi čímž je prospěšný pro celý kardiovaskulární systém těla.


Užívání Kotvičníku zemního

Kotvičník zemní je možné často zakoupit ve formě sušených rostlin či plodů a také je možné jej pěstovat doma. Mnoho uživatelů tribulusu už v dřívějších dobách užívalo odvary této byliny ale dnes již ale technologie nabízí také účinné výrobky ve formě kapslí a tablet u nichž je užívání mnohem snazší. Mezi prodejci kotvičníku lze samozřejmě najít i ty nespolehlivé, kteří například k sušeným rostlinám kotvičníku přidávají další jiné byliny a šetří tak jejich mísením a tak je důležité dávat při nákupu pozor na kvalitu surovin.

Hledání kvalitní látky je snazší u tablet a kapslí které jsou již více lidmi ozkoušené a také na obalech uvádí obsah steroidních saponinů které jsou v tomto ohledu velmi důležité. Pokud budete doplňky s Tribulusem vybírat v kapslích či tabletách zkuste hledat ty, které obsahují alespoň 60% steroidních saponinů a více – nejlepší extrakty kotvičníku obsahují i 90% steroidních saponinů a více.


Dávkování

Jako každá bylina a účinná látka má také kotvičník své dávkování, které je často přehlíženo a díky tomu nejsou účinky takové jaké by si mnoho z nás představovalo. Dávkování je u každé osoby jiné a dá se říct, že by mělo být mezi 500 mg až 4 g extraktu kotvičníku denně. Mnoho profesionálních kulturistů a sportovců ale užívá i kolem 5–6 gramů denně dle vlastních zkušeností. Užívání Kotvičníku doporučujeme hlavně osobám, které nemají tak vysokou hladinu testosteronu nebo ji chtějí podpořit. Často je také vidět, že kotvičník zemní díky svým účinkům chtějí začít užívat i mladší sportovci kterým ještě někdy nebylo ani 25 let – v tomto případě je ovšem užívání na zvážení jelikož v tomto věku je produkce mužského hormonu testosteronu v dostatečném množství a další zvyšování dávek už by nemuselo mít tak skvělé účinky.

Jak již bylo zmíněno vybírejte výrobky, které obsahují co největší množství steroidních saponinů tedy alespoň 60% ale nejlépe nad 90% – jedině tím zajistíte co nejvyšší účinek přípravků.Zdroj obrázku: Forest & Kim Starr [CC BY 3.0], prostřednictvím Wikimedia Commons

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama