Kouzlo jménem laser

  20.04.2017, 16:40 -

Kouzlo jménem laser

S jeho pomocí rázem získáte vypnutou a hladkou pokožku bez nedokonalostí jako vrásky nebo diskolorace. Funguje na principu vlastní přirozené obnovy kůže, kterou „poškodí” a tím ji donutí se regenerovat. Ať už hovoříme o tzv. ablačním laseru, což je metoda agresivnější, neboť působí na svrchní vrstvy, nebo neablačním, který se dostává do podkoží a svrchní vrstva zůstává nedotčena. Dochází také k tomu, že kolagenní vazivová vlákna se vlivem tepla stáhnou a stimuluje se tvorba kolagenu.

V případě ablačního laseru si pro dosažení žádoucího efektu vystačíme s jediným ošetřením, u neablačního je vhodné zopakovat jej asi dvakrát nebo třikrát.Hodí se pro všechny typy pleti a podstoupit ho mohou i ti, kteří mají obavy z chirurgického zákroku v podobě klasického faceliftingu.


Jaké jsou přednosti laserového resurfacingu?
Zásadním kladem totiž je, že nebolí, můžete zaznamenat pouze mírně nepříjemné pocity v podobě slabého pálení či štípání. Rozhodně se tato procedura dá vydržet, současné lasery disponují chlazením, jež celý proces činí zvládnutelným. Veškeré nepříjemnosti lze zcela eliminovat aplikací lokálního anestetika (znecitlivují­cí gel).

Zákrok navíc nevyžaduje dlouhou dobu rekonvalescence, jelikož cílíme jen na konkrétní problematická místa, zbylá pokožka zůstává nedotčena. Provádí se ambulantně, takže můžete okamžitě po něm odejít domů a je již dnes velmi šetrný, v minulosti se musel realizovat dokonce v celkové anestezii. Ještě po ošetření možná budete krátkodobě pociťovat určitý diskomfort, mohou se objevit i otoky či zarudnutí, většinou však tyto příznaky brzy samy odezní, do normálního stavu se vše vrátí během několika dní. Vyhnout byste se však ještě zhruba dva měsíce po absolvování měli přílišnému vystavování vlivu UV záření, to znamená, že vám po tuto dobu zůstane zapovězeno opalování i návštěva solária.

Definitivní výsledek je patrný asi za tři měsíce. Vaše pokožka totiž potřebuje svůj čas na to, aby se obnovila. Zato zůstává dlouhodobý, v řádu let, může přetrvat až desetiletí, podstoupit resurfacing mohou jak ženy, tak i muži. Vhodný je pro oblast obličeje, dokonce i citlivých partií očních víček, ale také krku nebo dekoltu.


Co vás čeká, rozhodnete-li se podstoupit tento zákrok na klinice Altos?
Před vlastním sezením je nutný pohovor s dermatologem. Lékař musí nastavit intenzitu přístroje podle konkrétního problému. Pak už nic nebrání tomu, abyste se podrobili samotné proceduře. Při ní používáme moderní frakční CO2 laser, který na kůži působí digitálně řízeným paprskem vytvářejícím mřížku.

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama