Kvalitní káva pomůže urychlit metabolismus a tím podpořit spálení tuků

  20.04.2017, 16:40 -

Nebude to tak úplně náhodou, že jsou extrakty ze zelené kávy součástí velkého množství spalovačů tuků, které jsou na trhu k dostání. Kvalitní zelená káva má opravdu pozitivní vliv na metabolismus v těle a tím pomáhá spalovat tuky. Jak to ale celé probíhá a jakou kávu vybrat? Podíváme se v našem článku.


Káva a hubnutí

Není to ještě tak moc dávno, když si lidé mysleli že je během hubnutí kávu nejlépe vůbec nepít jelikož má při hubnutí neprospěšné účinky – dnes už ale moc dobře víme, že to není pravda a funguje to přesně naopak – káva spalování tuků a hubnutí podpoří.

Káva a nejlépe ta zelená vytváří v našem těle větší výdej energie, který ve spalování tuků rozhodně pomůže. Jak je asi nejvíce známo, káva ale odvodňuje to ovšem není téměř žádný problém, po vypití kávy stačí přidat ještě sklenici vody a problém je vyřešen. Kávu pro hubnutí rozhodně zvolte kvalitnější a nikoliv žádné přípravky 3v1, rozpustné prášky a další – ty často obsahují kávu buď upravenou nebo pouze její malé extrakty a ty nebudou příliš účinné. Pokud možno zvolte navíc kávu zelenou, která je dnes běžně v prodeji a nabídne mnohem větší účinky než běžná pražená káva koupená v supermarketu.


Káva a zrychlení metabolismu

Jak je také známo, káva pomáhá zlepšovat trávící funkce střev a také je dosti urychlovat – díky tomu zrychluje metabolismus a tím se tělo lépe a rychleji vypořádává s různými problémy a jak již bylo zmíněno vyšším výdejem energie také pomůže spálit větší množství přebytečných tuků. Káva má také stejně jako zelený čaj a další látky antioxidativní účinky a na naše tělo působí protizánětlivě.


Doplňky obsahující kávu

Na trhu v současné době sehnat velké množství přípravků s extraktem ze zelené kávy, které jsou určeny na spalování tuků. Jelikož mohou být extrakty vždy v různé kvalitě nedoporučujeme se řídit pouze cenou ale také zkušenostmi ostatních, někdy je ale důležité účinky sám na sobě ozkoušet a podle toho sám určit kvalitu výrobku.

Pozor ale na vyšší množství kávy! Káva stejně jako jiné látky ve vyšším množství není zase tak úplně vhodná a to kvůli tomu že může dráždit žaludek – díky obsahu kofeinu také není dobré ji vzájemně užívat s přípravky obsahující její extrakty kdy kvůli zvýšení energetického výdeje a „nakopnutí“ těla dochází k poruchám spánku a usínání.

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama