Kvalitní pitný režim je základ "přežití" v letní výhni

  20.04.2017, 16:40 -

Pitná voda

Upřímně, čekali jste snad na prvním místě seznamu kvalitních tekutin pro dodržování pitného režimu něco jiného než čistou vodu? Asi málokdo z vás. Čistá voda je tím nejlepším co můžeme pro naše tělo udělat – samotná nám sice nedodá vitamíny, minerály a jiné látky které tělu také prospívají ale na doplnění tekutin a zažehnání žízně není lepšího pomocníka. Čistou vodu navíc můžete pít po celý den bez jakýchkoliv obav že by vám neprospěla. Pitnou vodu nemusíte kupovat balenou – v našich domácnostech totiž už tak teče z kohoutků mnohdy ještě v lepší kvalitě než je ta balená.


Ovocný nebo zeleninový džus

Ovocné a zeleninové džusy jsou v letním počasí skvělou volbou a pro doplnění tekutin – ve většině případů jsou také vitamínovou bombou a obsahují mnoho kvalitních živin, které přijdou vhod vždy. Pokud přemýšlíte na džusem vždy si jej raději vymačkejte z čerstvých surovin doma – nakupované džusy a to ať už jsou 100 nebo 50 procentní obsahují zbytečně velké množství konzervantů a cukru který vám příliš neprospěje a naopak vaše tělo zbytečně zatíží. Skvělou volbou je asi nejjednodušší pomerančový džus jehož příprava je opravdu jednoduchá – výhodou je také snadná možnost naředění pitnou vodou díky které vytvoříte slabší ale zato větší množství chutného nápoje který bude stoprocentně přírodní.


Zelený čaj

Zelený čaj je skvělou volbou nejen k snídani ale i během celého dne (samozřejmě s mírou). Lze ho připravit i s ledem kdy získá velice osvěžující účinky. Zelený čaj nejen snadno dodá tekutiny tělu ale má také povzbuzující účinky a funguje jako antioxidant. Mnoho z nás také uvítá jeho účinky na spalování tuků pro který je často vyhledáván. Nezapomínejte ale, že by neměl být ve velkém teplu příliš oslazený – nejlépe absolutně bez cukru.


Nealkoholické mojito

Mojito? Říkáte si, dát si v letním vedru alkohol? Nikoliv, mojito lze připravit jako velmi chutný a osvěžující nápoj bez přidání alkoholu. Mojito díky limetce a mátě obsahuje velmi kvalitní vitamíny a spolu s ledem a sodovkou zajistí rychlé a opravdu příjemné osvěžení. Myslete ale také na obsah hnědého cukru který se do mojita přidává – jde tedy spíše o nápoj na osvěžení než pití pro celý den.


Citrónová voda

Citrónová voda je skvělá nejen na osvěžení během celého dne ale i nakopnutí těla po ránu. Díky obsahu vitamínu C se budete cítit skvěle ale také hned po ránu doplníte jeho hladinu. Citrónová voda je navíc oblíbena i odborníky, kteří ji doporučují pít ihned ráno na lačno jelikož zrychluje metabolismus a zlepšuje trávení. Málokterý nápoj navíc dodá tělu kvalitní tekutiny a zároveň mu zajistí skvělou regeneraci než citrónová voda – vhodná místo kávy.

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama