Letní dovolená, výlety, koupaliště a zdravé jídlo. Jak to skloubit dohromady?

  20.04.2017, 16:40 -

Podívejme se na ty potraviny které vás z hlediska výživy zasytí ale zároveň budou opravdu kvalitním zdrojem stravy oproti mastným hamburgerům, párkům v rohlíku nebo langošům zakoupeným ve stánku u pláže.


Sušené maso

Sušené maso je záležitostí na kterou mnoho z nás nedá dopustit během sportu kdy přijde vždy vhod ale i jako zákusek u televize. Sušené maso je skvělým zdrojem bílkovin a energie a zároveň obsahuje malé množství tuků. Je tedy vhodný při jakékoliv aktivitě i jen tak na zasycení. Díky praktickým balením například od výrobce Jerky (asi nejznámějšího) lze sušené maso vzít do batohu nebo jiné taštičky kamkoliv. Pokud navíc disponujete sušičkou na potraviny doporučujeme si maso usušit doma – připravíte jej přesně podle své chuti a navíc mnohem levněji – navíc vám provoní celý byt. Receptů na přípravu sušeného masa najdete na internetu opravdu spousty.


Proteinové tyčinky

Proteinové tyčinky které dnes na trh dodává velké množství výrobců jsou skvělým způsobem zasycení na výletě, na pláži ale i při cestě autem. Díky proteinové tyčince dodáte tělu velké množství potřebných živin jelikož často obsahují mimo proteinu i aminokyseliny, vitamíny, minerály nebo vlákninu což jsou látky které vám v letním vedru jedině prospějí. Při výběru tyčinky ale dávejte pozor aby byla spíše bez různých čokoládových polev ty se v teple rozpustí a výsledek znáte sami.


Banán

Banán je nejen mezi všemi sportovci snad nejoblíbenější potravinou, ptáte se proč? Protože je naplněn k prasknutí vitamíny a minerály, pomáhají předcházet svalovým křečím a to nejlepší nakonec – obsahuje kvalitní sacharidy které vám při turistice i opalování na pláži přijdou vhod. Banán nakonec dokáže i pomoci s pitným režimem jelikož ač se to podle konzistence zdá divné je až ze 75% složen vodou.


A jaké jsou vaše tipy na skvělou potravinu k vodě, k výšlapu na hrady a zámky nebo cestě autem na dovolenou? Podělte se s námi o své tipy v diskusi níže.

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama