Nechcete za dovolenou utratit více, než je nutné?

  30.12.2016, 15:22 -
Máte v plánu dovolenou, ale zároveň máte omezený rozpočet? Pokud ano, přinášíme vám tipy, které vám pomohou si pobyt nejenom užít, ale i ušetřit. V první řadě doporučujeme méně vzdálené lokality. Hitem je dovolená v Itálii, stejně jako třeba v Chorvatsku. Sem můžete vycestovat autem či autobusem, což je cenově poměrně lákavá možnost. Navíc obě země nabídnou především ubytování v apartmánech, které jsou spojeny nejenom s nízkými cenami, ale obvykle jsou zaměřené i na možnost vlastního vaření. Ušetřit lze tedy i tímto způsobem.

Vyhledávejte spíše levnější země
Ano, to Itálie, stejně jako Chorvatsko rozhodně splňuje. Nejsou ale jedinými možnostmi. Pokud se podíváme i na několik jiných, už mohou být spojeny třeba s leteckou dopravou, nebo all inclusive stravováním. Přesto máte jistotu, že ceny nemusí přesáhnout váš rozpočet. Pokud takovou možnost hledáte, vycestujte do Bulharska.



Příkladem může být třeba Slunečné pobřeží, nebo Zlaté písky. Pokud hledáte i další levné destinace, potom můžete zkusit:
  • Turecko
  • Tunisko
  • Řecko

Samozřejmě vliv na výslednou cenu má kromě země také samotná lokalita, nebo atraktivita, ale i celková kvalita hotelu. Možností výběru je dnes více než dost.

Roli hraje i termín zájezdu
Nezapomínejte také na to, že když hledáte nižší cenu vaší dovolené, je ideální soustředit se na takové nabídky, které se týkají začátku, nebo konce sezony. Mohou být i o několik desítek procent levnější, než v sezoně hlavní. Dále hraje roli i to, kdy zájezd koupíte. Nižší cenu nabídnou first minute zájezdy, které kupujete i s několika měsíčním předstihem. Stejně tak můžete zájezd zakoupit těsně před odjezdem. Najděte si last minute a přesvědčte se sami o tom, že i zde můžete ušetřit i několik desítek procent. I toto jsou cesty, kterými si lze užít dovolenou, která bude dokonalá a hlavně bude levná.

Mohlo by vás zajímat





Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama