Podle čeho poznáte, že k vám vstoupila Mary Poppins?

  29.01.2017, 11:15 -
Rodinu je někdy dost těžké zvládnout. Možná kvůli práci, nemoci nebo prostě jen z toho důvodu, že si potřebujete odpočinout. Budete shánět chůvu pro své děti? Snad každý si přeje, aby fungovala jako pohádková Mary Poppins, která vše zvládla perfektně a ještě s úsměvem na rtech. Najít skvělou paní na hlídání je i není problém…

Zdlouhavé a s nejistým výsledkem
Zřejmě vám okamžitě proběhlo hlavou, že chůvu na hlídání dětí nebude těžké sehnat, protože se to všude jen hemží inzeráty od soukromých osob. Studentky, maminky na mateřské i starší dámy, které se staly důchodkyněmi, nabízí hlídání za poměrně dobrou cenu. Jenže on je v tom dost velký háček. Nejdříve se musíte probojovat velkým počtem inzerátů, následně si udělat domácí výběrové řízení, s každou adeptkou si popovídat a až poté se rozhodnout.Chtějte ukázat reference a ověřte si je. Mějte na paměti, že můžete i tvrdě narazit. Zejména studentky mají někdy dost velké problémy s dochvilností, „babičky“ zase nejsou příliš flexibilní a děti může jejich přítomnost dokonce nudit. Jaká jsou další úskalí hledání chůvy přes inzerát, popisuje tento článek.

Rychle a s maximální spokojeností
Nezapomínejte, že je tu agenturní hlídání dětí. Už jen podstata vztahu mezi vámi a agenturou a agenturou a chůvou je velkou výhodou. Vy s agenturou uzavíráte smlouvu, chůva je v ní zaměstnána, takže musí plnit své pracovní povinnosti. Nemůže si dovolit nepřijít, nebo během hlídání nebýt aktivní. V ideálním případě se chůva může stát téměř členem rodiny.Je extrémně důležité, jak „padne do oka“ vám i dětem. Výhodnější je, když agentura nabízí na zkoušku hlídání dětí zdarma. Například pražská Agentura Slunečnice pošle do rodiny chůvu na 2 dny zdarma, aby bylo dost času na vzájemné oťukání. Někdy se prostě může stát, že si s druhým člověkem nesednete a poté už se vše veze v negativním duchu. U paní na hlídání se to stát nesmí, proto agentura nemá nikdy problém poslat do rodiny jinou chůvu.

Kterou variantu pátrání pro vaší Mary Poppins zvolíte vy?

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama