Zdravé vaření není magie. Stačí dodržet následující…

  30.01.2017, 09:45 -
Rozhodli jste se pro radikální změnu životního stylu? Chcete-li žít zdravě, musíte se podle toho stravovat. První polovinou úspěchu je výběr správných ingrediencí. Tou druhou pak vhodně zvolený způsob přípravy, který úzce souvisí s kuchyňskou výbavičkou. Začněte tím, že budete dodržovat následující tipy a doporučení.

Méně kalorií díky oleji ve spreji
Používáte klasické oleje? Vyměňte je za oleje ve spreji! Jsou k mání pro studenou i teplou kuchyni a jejich velká výhoda spočívá v použitém množství. Přijmete podstatně méně kalorií, což rozhodně není na škodu.

Pozor na složení kořenících směsí
Pro příznivce zdravého stravování není tajemstvím, že přidaný sodík, cukr a éčka nejsou pro organismus nijak přínosné. Ale co když tyto složky konzumujete, aniž byste o tom věděli? Proto důkladně čtěte složení kořenících směsí a preferujte jednodruhové.Jídelníček vás nesmí nudit
Máte strach z toho, že vás zdravá strava vyjde na příliš mnoho peněz, a navíc vám nebude chutnat? Nic takového nehrozí, budete-li často střídat druhy masa, příloha a koření, ale také způsob tepelné úpravy. Spoustu zdravých potravin navíc seženete v akci, čímž lze ušetřit nemalou částku.

Investujte do kvalitních kuchyňských potřeb
Počítejte s tím, že bude chvíli trvat, než si přípravu zdravých pokrmů osvojíte. V tomto směru vám budou nápomocné vhodně zvolené kuchyňské potřeby. Zároveň se nebojte investovat do pořádného nádobí (pánve, hrnce a kastroly) a nožů. Zcela jistě se neobejdete ani bez kuchyňské váhy, a dalších praktických pomocníků. Kompletní výbavu od A do Z nabízí například eshop Tescoma.Nevyhýbejte se zdravým tukům
Organismus se neobejde bez tzv. zdravých tuků, a to ani v případě, že zrovna držíte dietu. Dopřejte svému tělu ořechy, semínka, mořské ryby, kokosový olej a vejce.

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2019. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama