Získejte kontrolu nad svým tělem s užitečnými aplikacemi pro váš telefon

  19.05.2017, 08:49 -

Moderní technologie nám otevírají spoustu možností dělat věci jednodušeji, profesionálněji a organizovaněji. Telefonní aplikace zaměřené na fitness a zdraví jsou typickým příkladem, jak můžeme telefon využít maximálně ve vlastní prospěch a lépe díky němu kontrolovat svou fyzickou kondici. Na trhu je nespočet fitness aplikací, které se předhání v tom, kdo dokáže svým uživatelům poskytnout lepší služby, nejde však pouze o běhání a počítání uběhnutých kilometrů. S pomocí aplikací můžeme také kontrolovat příjem kalorií, nahradit osobního trenéra nebo kontrolovat fáze spánku.Běžecké aplikace

Běžeckých aplikací existuje obrovské množství a většina z nich se mezi sebou příliš neliší. Jsou založené na tom, že podle zapnuté GPS navigace měří uběhnutou vzdálenost, rychlost, po doběhnutí ukážou mapu trasy, naskytnou uložení běhu do tréninkového deníku, případně přičtou uběhnuté kilometry k minulým běhům. Při výběru běžecké aplikace tedy záleží na specifických požadavcích uživatele, stejně tak jako na tom, jaká uživateli vyhovuje přehlednost, jednoduchost a v některých případech může rozhodovat i designové zpracování.Endomondo - sportovní trackování
  • Endomondo

Aplikace Endomondo je rozšířená běžecká aplikace, která patří ke klasice mezi podobnými aplikacemi. Můžete kontrolovat rychlost, trasu a spálené kalorie při běhání, ale také plavání, cyklistice, bruslení a dalších aktivitách. Můžete se přidat do podporujících skupin, anebo vytvořit své vlastní, kde se můžete poměřovat s ostatními uživateli či přáteli a pokusit se naplnit cíle typu: „na běhat za měsíc 80 kilometrů.“ Endomondo také nabízí možnost vytvoření deníku, kam můžete zapisovat své sportovní aktivity, přidávat k nim naměřenou tepovou frekvenci a vzdálenost.


Dostupnost: Android, iOS, Windows Phone

  • Charity Miles

Charity Miles je běžecká aplikace, která se vymyká všem konkurenčním aplikacím. Základní myšlenkou Charity Miles je totiž fakt, že sponzoři spjati s touto aplikací souhlasili s tím, že za každou uběhnutou míli zaplatí několik centů charitě. Nejen tedy, že běháním uděláte něco pro své tělo, ale také přitom pomůžete dobré věci.


Dostupnost: Android, iOS, Windows Phone

  • Zombies, Run!
Zombies, run! Sport zábavnou formou

Originální zábavná aplikace, která vám z běhání udělá nový zážitek. Na začátku si vyberete misi (aplikace jich nabízí až 200) a do sluchátek vám spustí příběh, v němž utíkáte před zombíky. Vypravěč vás informuje o situaci, během běhání můžete vyzvednout interaktivní zásoby, kterými poté můžete vylepšovat své základní tábořiště. Pokud vás zombíci dohání, musíte zrychlit. Samozřejmostí je mapa trasy a změření vašeho tempa. Další informace: aplikace je zpoplatněná, vypravěč vypráví příběh v angličtině


Dostupnost: Android, iOS, Windows Phone

Posilování

  • Fit Star

Chtěli byste mít osobního trenéra v telefonu? Aplikace Fit Star vám zajistí dynamický trénink složený z jednoduchých cviků, které zvládnete i doma. Na začátku podstoupíte kondiční test a na základě jeho výsledků vás aplikace zařadí na úroveň, podle níž vám bude zadávat cvičení. Můžete sledovat zlepšování svých schopností a nastavovat si cíle.


Dostupnost: Android, iOS, Windows Phone

Stravování

  • Loose it! a MyFitnessPal

Existuje spoustu aplikací, kterými můžete kontrolovat složení svého jídelníčku, příjem a výdej kalorií. Mezi jedny z nich patří také Loose It! nebo aplikace MyFitnessPal. Obě aplikace jsou založené na podobném principu, tedy zadáváte množství surovin, které jste snědli, vše pod vaším profilem, kde máte vyplňené informace o vaší váze, výšce a věku. Můžete si nastavit svůj plán, dosahovat svých cílů, anebo se podporovat s ostatními uživateli.


Dostupnost obou aplikací: Android, iOS, Windows Phone

Spánek

  • Sleep Genius a Sleep as Android

Je známé, že při spánku procházíme různými spánkovými cykly a pokud nám budík zazvoní v tu nesprávnou chvíli, může to zapříčinit naší celodenní únavu, podrážděnost a nesoustředěnost. Aplikace Sleep Genius i Sleep as Android tomuto všemu předchází, protože budík nastaví podle vašeho cyklu v rozmezí času, v němž potřebujete vstát. Kromě toho aplikace také nabízí relaxační program, nebo takzvanou možnost zdřímnutí během dne, která zní lákavě, ale většinou nás udělá ještě více unavenými. Tomu aplikace zabrání vyměřením času a citlivým budíkem, takže už se nebudete muset bát jít si po obědě na chvíli lehnout.


Dostupnost: Android, iOS (Sleep as Android)

Mohlo by vás zajímat

Copyright © Fitime.cz 2018. Jakékoliv užívání obsahu je bez písemného souhlasu Fitime.cz zakázáno!
Redakce | reklama